The Fayette Tribune, Oak Hill, W.Va.

Local News

October 29, 2012

Honor Rolls

Divide Elementary

First six weeks

Principal’s — Gavyn Allport, Summer Armstrong, Sarah Bays, Lily Bostic, Arabella Burdette, Covey Critchley, Makenzie Kessler, Logan Harper, Lydia Harrell, Ashton Hicks, Kayla Higginbotham, Hannah Hundley, Aden Isaacs, Autumn Moore, Carter Nuckols, Renee Parks, Jacob Perdue, Matthew Pridemore, Ayden Simms, Holly Sorrent, Jolee Stephenson, James Whitlock, Jamin Workman

Exemplary — Jacob Armstrong, Earnest Arthur, Brooklyn Bowles, Jaspine Brown, Corbin Campbell, Hailey Carte, Erikah Chittum, Sierra Clark, Jenna Cooper, Joshua Dickerson, Alex Ellison, Autumn Fox, Cierra Franklin, Ryan Friend, Nathan Galeana, Taylor Harrell, Allison Haynes, Ada Lively, Serena Minor, Elizabeth Mitchell, David Neal, Caleb Perkins, Peyton Sheaves, Leora Slater

Outstanding — Jedidiah Anderson, Brandon Armstrong, Colton Bennett, Sara Bess, Dylan Buckland, Alyssa Burdette, Karisma Burdette, Isabella Carte, Kalli Carte, Emily Clark, Joshua Conley, Joey Cooper, Jarred Ellison, Logan Harrell, Kaitlyn Haynes, Josh Horrocks, Ashton Hudspeth, Kyleigh Jackson, Trista Kuhn, Caleb McCune, Angel Millican, Blake Millican, Zachary Moores, William Parrish, Austin Simms, Zephaniah Sims, Josiah Sorrent, Beau Thompson, Robert Troxell, Maddie Young

Gatewood Elementary

First six weeks

Principal’s

3rd grade — Elijah Honaker, Jason Richmond, Kaylee Underwood, Chezney Skaggs

4th grade — Matthew Bradford, Braydon Bush, Amelia Comer, Julia Yarber

Exemplary

3rd grade — Warren Bryant, Nathaniel Crowder, Kiersten Hildebrand, Krystian Kennedy, Tommy Morton, Paige Neal, Taylor Sharp

4th grade — Delbert Davis, Lykota Goodson, Gracia Keen, Savanah Keenan, Sydney McGraw, Emily Rollins

Outstanding

3rd grade — Jenna Cone, Alvin Kowalsky, Tyler Timmerman

4th grade — None

Rosedale Elementary

First six weeks

Principal’s

Third grade — Hannah Cole, Alik Dickinson, Caidence Myers, Landon Tackett

Fourth grade — Trent Brown, Cayden Cox, Toby Giles, Regan Moore, Justin McDaniel, Emily Surface

Exemplary

Third grade — Morgan Akers, Taylor Dorsey, Katie Farley, Jessica Goodson, Chase Hammontree, Dale Higginbotham, Emily Jones, Brayden Parker, Ian Reedy, Kailey Thomas

Fourth grade — Evan Cassidy, Kandice Clay, John Paul Errington, Ty Errington, Malik Gordan, Logan Lawhorn, Skye Massey, Sam Nichols, Aaliya Phillips, Livingston Privett, Riley Sawyers, Kyle Shuemake, Hunter Standard, Alex Thompson, Amaya Wallace

Outstanding

Third grade — Zoe Griffith, Dani Johnson, Kaylie McClung, Chelsea Parks, Brianna Payne, Isiah Pennington, Audrey Raines

Fourth grade — Ashley Bailey, Madison Blake, Madison Burk, Courtney Canterbury, Gavin Day, Del Drennen, Kaylee Holliday, Jayden Huddleston, Kaylee Huddleston, Zackary Humphries, Annabella Jefferson, Caleb Johnson, Hunter May, Zamiah McMillan, Jewelya Pack, Cole Shuemake, Morgan Richardson

1
Text Only
Local News